Bardon sprchuje, Minařík dohlíží

19. listopadu 2008 v 18:16 | Cavillatio |  magie

Pozorování, odosobnění, sebeovládání, aneb z klasické činnosti duchovní cvičení pro maniaky.Proč Bardon sprchuje? Protože si to zaslouží! Jednou mi bylo šestnáct a cvičil jsem Bardona, takže studene sprchy a drhnutí froté ručníkem patřili ke každodenní činnosti. Samozřejmě jako většinu z nás, mě to po čase přešlo a Bardona jsem odložil.
Toto cvičení zasahuje přímo do životního stylu dotyčného člověka, to že si ráno a večer na deset minut vyčistí hlavu, pitvá se v osobnosti nebo v tom jak moc je zlej či se snaží myslet optimisticky není zas takové pruzení sebesama, jako když se po zbytek života máte sprchovat studenou vodou a fakt se vám nechce. Teplá voda je prostě příjemná a je malo bláznů co si odpočine a uvolní ve vaně ledové vody.
Samozřejmě si po čase člověk zvykne, stane se otužilým a bere to jako přirozenost - upraví životní styl - a je vymalováno.

Minařík dohlíží, protože "morálněmravní přepodstatnění" a navíc proto, že jeho díla jsou učebnice černé magie pro ty, jenž překousnou dlouhé mravokárné statě a interakci s "živým" textem přímo zasahujícím duši čtenáře :-)

Toť k názvu cvičení a k úctě inspirátorů vše.

O co tedy jde?

Cvičení vypadá zcela jednoduše, samozřejmě. Půjdete do sprchy a začnete teplou vodou jakoby se nic nedělo. Po chvilce přijde "Bardonova ruka" a přehodí vmžiku oka teplou vodu na úplně studenou.
Pokud vám je to málo, tak po nějakém čase změníte vodu zase na teplou a pak opět na studenou.
Takto to vypadá - jak prosté, že?!!

V čem spočívá ta ďábelská maniakálnost?

Když budete u této činnosti pozorovat svoje nitro, velice dobře zjistíte, že teplá sprcha vás tak uvolní, je příjemná, a berete z ní pozitivní a relaxační dojmy. Prostě pohodička. Pak přichází ona "Bardonova ruka" a vy přepnete na studenou. Zde bude asi těžší udržet pozorovatelský odstup, ale už nyní víme, že ten přechod není nic příjemného. Pohodička se promění v tuhou, těloprostupující, nepříjemnou pekelnost. Vy jste věděli že to nastane, proto to nebyla vaše ruka, co to udělala, ale zlá ruka Bardonova :-)
Je to opravdu nepříjemný vnitřní děj během sprchovacího procesu, ale protože na to celé dohlíží Minařík, tak se to tímto způsobem odehrávat nesmí.

Je vám úplně jedno že jste pod sprchou, cítíte mírný tlak dopadající vody, ale vůbec neřešíte jestli je teplá nebo studená, ani změna z teplé na studenou se vás nijak nedotýká, prostě zůstáváte vnitřně nepohnutými. Mírně se koncetrujete na dva body pod kotníky s tím že vnímáte své okolí a uvědomujete si svoji pozitivní náladu v přítomnosti.

Tento stav už není tak jednoduchý. Možná na začátku, když na vás teče teplá, tak dokážete potlačit dojmy ze sprchy a držíte si od toho odstup. Ale s příchodem "Bardonovy ruky" to půjde ze začátku okamžitě pryč. Rychlá změna nutí člověka k nádechu, duše se mu pohne, vnitřně ho to rozhází a přicházejí nepříjemné pocity a dojmy. Celé tělo křičí že to studí, duše se tetelí a elektrizující chlad stahuje svaly. Po čase si člověk na studenou vodu zvykne a může výše zmíněný stav opět nahodit, ale pak si k tomu můžeme přidat ještě opět změnu na teplou vodu a rozhodí ho to opět, protože přichází úleva a dobré dojmy.
Pokud jste správně pochopili, je důležité ústat ten přechod s tím, že si na pomoc vezmete dva koncentrační body v nohách a to pod kotníky.
Při zvládnutí tohoto cvičení jste vlastně cvičili takovou těžkou pránajánu (ovládání duševních pohybů) a lehkou prátjaháru (ovládání smyslů) s tím, že při tom krátkodobě děláte duševní askezi, protože ze sprchy neberete žádné dojmy. Navíc se cvičíte v koncentraci, zlepšujete vůli a uvědomujete se nad potřebami osobnosti a to je dobré vědět a ještě lepší cvičit.

Takže je to víceúrovňové cvičení. Soustředění do noh je zde pouze oporou pro ovládání vzdouvajících se bytostných složek na něž cvičení působí. Když jsem v kondici tak ho vypouštím. Když nejsem v kondici, je hlavní záchranou jak to zvládnout správně.

Poslední poznámka: narozdíl od Bardonovy studené sprchy si na toto tělo nezvykne (zatím jsem toho nedosáhl). V tom spočívá hlavní ďábelská maniakálnost tohoto cvičení.
To co se mění jste vy - zlepšíte se pozorováním složek, které rozdíl teplot vody rozhazuje a následným ovládáním (uklidňováním), a to vše vyžaduje odosobnění.
 


Komentáře

1 brozkeff | 19. prosince 2008 v 9:34 | Reagovat

+++ !!!

2 M.K. | 21. prosince 2008 v 13:44 | Reagovat

Výborný článek :-D

3 Lucienne | Web | 21. ledna 2009 v 14:34 | Reagovat

Hlavní je u Bardona ta masáž celého těla rejžákem do červena (prokrvení a pomoc ledvinám při čištění těla), pak je ta studená voda úleva od toho pocitu tepla, takže... Tu hlavní část jsi vynechal :)

4 Otakar | 21. března 2009 v 18:54 | Reagovat

frote rucnikem se drhne az po sprse a je to spis prijemne zahrivani

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama