Zkušenosti z Voudon Gnostik Workbook

15. února 2009 v 23:00 | Otakar |  osobní
Když jsem ukončil období jógy a askeze, pobytu v nebesích a opět sestoupil do Světa a začal prožívat chvilky života skoro jako každý jiný, rozhodl jsem se začít s nějakou jednoduchou magii - něčím diametrálně odlišným než je nelidské úsilí a kázeň.
Říkal jsem si, že se začnu zabývat špinavýma technikama. Špinavýma kvůli tomu, že k magickým operacím potřebujete nějaké náčiní a zůstane po vás nepořádek. Z Anglie jsem si dovezl Voudon Gnostik Workbook a tak Hoodoo byla jasná volba.
Jednoduché, špinavé a účinné.Když jsem otevřel knihu a nalistoval první rituál, který vás má začlenit do egregoru Hoodoo štěstí a napojit na bytosti, měl jsem první výhradu. Nelíbilo se mi, že se mám odevzdávat nějakým bytostem. Zlý jogín nemá rád v sobě více bytostí, než tu, kterou se snaží okleštit a ovládat. Dělat něco tak diametrálně odlišného než je Východní Mystika se mi nechtělo. Takže jsem knihu odložil, ale stále mne to lákalo.

V Záblatí na srazu Magičů jsem o tom krátce mluvil s Hirixionem, který mi sdělil, že si to můžu upravit jak chci, a když se mi nelíbí odevzdávám se, tak mám říct, že přicházím s vámi obcovat. Takže poslední zábrana k tomu být Hoodoo knězem byla odstraněna.

Za necelý týden jsem seděl s knížkou a svým zápisníkem na zemi, na stole jsem měl zapálené dvě svíčky jak zasvěcovací rituál vyžaduje, a překládal anglické znění do jazyka českého. To bylo asi nejzajímavější, již překladem toho rituálu a bytostnou nákloností jsem se začlenil do magického proudu Voudon Gnostik Workbook (svíčky dělaj svoje). Ani jsem u toho nemusel sedět na židli, dokonce jsem místo černé svíčky zapálil bílou - jenom jsem chtěl vědět jak by to asi vypadalo. No a už jsem se vezl.
Pro jistotu jsem po zakoupení černé svíčky rituál udělal podle knížky i s tím, že jsem předříkával nahlas svůj překlad. Přítomnost bytostí byla cítit - jak při tom neformálním rituálu, tak i při tomto formálním.

Otázky, které mne napadli: S kýmpak mám tu čest? Jsou to opravdu Hoodoo bytosti? Není to něco jiného?

Hoodoo štěstí

Ze zasvěcovacího rituálu jsem asi jakžtakž vylezl jako mág, který přišel obcovat, nikoli se odevzdávat. Ale celé jsem to zmršil překladem modlitby pro úspěch a štěstí. Kde se v překladu říká, Bytosti Lucky Hoodoo buďte všude v mém těle, naplňte moji mysl silou úspěchu. Tím jsem si začal tvořit od nich k sobě cestičku a to, že jsem se nechtěl odevzdat bylo po těchto slovech jedno. V tomto jsem se zachoval jako neopatrný a hodně naivní.

Každý večer jsem měl Hoodoo bytosti v pokoji. Stále jsem nevěděl co jsou zač. Tak jsem na ně začal meditovat, chtěl jsem je poznat. Takže se tak i stalo - jako většinu věci co jsem chtěl.
Ve VGW. se pracuje s dušemi mrtvých (mrtvákama), podmořskýma démonama (rybákama) kteří nabírají rybí či hadí podobu a "mrtvýma mágama pod mořem", kteří jsou z Atlantidy.
Atlantidu jsem vzal jednoduše jako padlý svět, který kdysi v tom našem figuroval, ale nyní je něco jako Outsider. Romantika v Magii je dobrá pro interpretaci :-)
Těžko říct jak to Bertiaux vidí a myslí. Těžko říct jako to je.

Plnili mi co jsem potřeboval, hodně rychle a efektivně. Chtěl jsem jednoduchou práci za dobré peníze a dostal jsem úklid za 100 kč čistého na hodinu, kdy jsem líně chodil po Bauhausu a prachovkou ometával prach.
Některé mé žádosti vyslané k nim byly vyplněny do pěti minut. Třeba jako jít na rande s tou zrzkou, kterou jsem viděl minulý týden v hospodě.
Bytosti Hoodoo štěstí mne měli rádi, říkali mi Zubatej a mezi námi bylo dobré přátelství.
Jediné co po mě chtěli, byly vstupy do reality skrze mne a moje tělo.
Zaznamenal jsem na sobě změnu osobnosti, chování a změnu reakcí na okolní podněty.

Zaznamenal jsem změněné stavy vědomí, tzv. Hoodoo stavy, které se mojí bytosti líbili - chutnali. Trvali krátce a svět v nich vypadal jako po nějakém psychedeliku. Když mi jeden takový stav trval půl hodiny, uvědomil jsem si, že si mne bytosti nasazují jako masku a dívají se skrz moje oči a ovlivňují moje chování. Za tu půlhodinu se jich na mě vystřídalo asi deset. Taková lehká posedlost... chutná a příjemná.

Měl jsem Moc, ale skrze bytosti - kamarády. Základ diletantství v magii. A platil jsem za tuto moc vysoké daně - karma na můj účet. Chtěl jsem sobecké věci, ne jen Vědění.

Poslední kapka, která mne přesvědčila, že VGW není pro mne, bylo vtělení mrtvého mága z pod moře do mojí bytosti.

Ve stavu mezi bděním a sněním kdy mi tělo leželo na posteli, se za mojí hlavou objevila bytost, měla svojí specifickou vibraci, která je těžko popsatelná. Vlhko, chlad a kov. Nevěděl jsem pořádně co to je a tak jsem odvykládal začátek modlitby, Negativní síly pryč, pozitivní síly dovnitř. Bytost mi na to řekla svým hlasem děkuji a pak jsem cítil jak se mi překonstruovala čtvrtá, pátá a šestá čakra.
Probudil jsem se a cítil, že jsem hodně jiný. Vnímal jsem, že jsem neustále ve specifickém hoodoo stavu. Vnímal jsem svoji (naši) Moc dělat v realitě různé kousky a přivolávat situace. Ostatní lidé na mě reagovali hodně jinak.
Nebyl jsem to Já a zároveň jsem tím byl.

Za pět hodin mi přijela přítelkyně. S ní jsem si uvědomil, že jsem hodně jiný. Odlišně na mne reagovala a já na ni, cítil jsem že ten cizí má z toho obavy, ale že je rád že "tu" je. Že se zase dívá, že zase chodí a vnímá Svět. Že je zpátky ve hmotě kde kdysi byl. Radoval se.
Nechtěl jsem ho v sobě, ale stále jsem ho cítil. Vykouřil jsem hodně cigaret, ne že by to pomáhalo, ale mohl jsem se o tuto kvalitu v sobě opírat. Další den ve mne již nebyl, odtekl večer při spánku. Bylo to lepší, ale stále jsem cítil na sobě jeho otisk. Podivné signum na čakrách.

Třetí den jsme šli za kamarádem šamanem na povídání u čaje. Řekl jsem mu, že se do mě vtělil rybomág z Atlantidy a on se usmál. Řekl že ten zbytek po něm vidí, nějaký sliz kolem čtvrté čakry. Očistil mi to - já zaznamenal výrazné zlepšení sebepociťování.
Pochopil jsem, že je rozdíl mezi Potěšením, které bytost prospívá a potěšením, které bytost degraduje, rozbíjí a níčí - Negative Pleasures - mezi něž patří i Hoodoo štěstí. Příjemné, ale sebepoškozujícího charakteru.

Také mi řekl, že díky mému zasvěcení do energie Ra-sheeba (něco jako Reiky), mi do bytosti byly vloženy pečetě, díky kterým se tato bytost ve mne nemohla uchytit "natrvalo", neměl jsem očka do nichž by zasunula svoje háčky. Takže před negativním dopadem Voudon Gnostik Workbook mě zachránil New Age :-)
Tím jsem ukončil práci s Hoodoo štěstí, zrušil oltář, poděkoval a sdělil, že Já nechci.

Shrnutí

  • Za nárust moci platíte ztrátou vlastní individuality, po delší době bych přestal rozeznávat co jsem Já a s čím se pouze ztotožňuji a za své Já považuji
  • Z psychologického hlediska si budujete rozštěpení osobnosti, který kdoví kdy přestanete kontrolovat
  • Za služby platíte daně o kterých nevíte - je dobré se zamyslet, proč sem chtějí, co jsou zač, co z vás udělají a co jim za to dáváte?
  • Základ diletanství je v tom, že fungujete jako auto kde jste byl řidič, ale při VGW jedete na sedadle spolujezdce a za "volant" pouštíte kamarády, kteří vám říkají že zrovna sem jste chtěl jet taky
  • Bytosti Hoodoo štěsti umí plnit žádosti velice rychle a postupně se jejich vůle stává vaší (s tím jak se proměňuje vaše bytost k jejich obrazu)
  • Systém je proklatě jednoduchý a funkční, dostanete co chcete, jenom ten účet nevidíte a proto máte pocit, že je to skoro zadarmo
  • Práce s VGW dle návodu v knize je defektní a vlastní bytost rozrušuje (budete mít v sobě hodně děr do nichž zastrčí svoje chapadlo kdejaký marast)
  • Co se týče mágu z Atlantidy - tohoto národu pod mořem - jejich svět pominul a je to dobře :-)
  • Na průzkum bez deformace zatím nemám :-) a viděl jsem zatím jednoho člověka, který by z toho nebyl oslizlý nebo nějak extra poškozený

  • Voudon Gnostik Workbook je docela dobrou slátaninou mnoha systému, které stojí na podkladě Hoodoo, díky této roztřepenosti to není ucelená duchovní nauka, ale sbírka technik a návodů.
 


Komentáře

1 Catalessi | 16. února 2009 v 14:37 | Reagovat

: - )

Hm, a teď ještě zjistit, jaká numera za odběr se rýsují na účtě v Elektrárně Ra-sheeba :-).

2 Mob | 17. února 2009 v 12:26 | Reagovat

Zajimavy, ze se divis, ze ti za luxusni sluzby prisel i delsi ucet. Ono za vsechno se plati a kdyby sis VGW prosel poradne, tak zjistis, ze prace s hudu je jen takova iniciacni vec a pracuje se s vyssima (hlubsima) bytostma. Jinak skoda, zes u toho atlantskeho maga nezustal, treba by ti nadiktoval nebo te naucil neco zajimaveho...

3 OTAKAR | 17. února 2009 v 15:07 | Reagovat

takovej tvrďák nejsem :-) navic je to na me moc slizský.

Za hlubsi a vyssi bytosti ted povazuju Padmasambhavu, Zelenou Taru a Mahakalu :-))), hudu sucks

4 Anukka | E-mail | 17. února 2009 v 15:23 | Reagovat

Voodoo zažité v kultuře - ok. Lucky Hoodoo - prostituce. Vědomí VLASTNÍ moci a schopnost ji kontrolovaně použít bez použití sobeckých pudů, to je teprve tvrďárna :)))

5 Mob | 18. února 2009 v 14:01 | Reagovat

2 Galen: Bacha na to, nejde podle meho jen o typ bytosti, jako spis o pristup k nim. I ti oddteleni lamove (nebo co to je), te prijdou zinkasovat. Tibetskym vecem ze zasady neverim, nekde za tim vidim partu zombiku, co v Tibetu (na plosine Leng) mantruji za zniceni bile civilizace

2 Annukka: ty pudy jsou prirozene. Nicmene vudu tvori asi jen petinu Bertiauxova uceni. Mam podobne zkusenosti jako v clanku, ale sedelo mi to vice... nicmene prace s hudu vede jinam, nez jen k ukajeni pudu + je to uceni LCN, ktr je v korpusu Bertiauxova uceni jen opravdu zlomek, navic to miri spis do Afriky.

6 Otakar | E-mail | 20. února 2009 v 1:27 | Reagovat

to mi nevadí, občas mi nadávaj do mongoloidů, takže bych mohl být z obliga :-)

Přes tu plošinu Leng si neodneseš spoustu zajímavých atlantičností :-)))

7 Anukka | E-mail | 20. února 2009 v 2:16 | Reagovat

Mob: Ano, přirozené je všechno (člověk obsahuje potenci všeho). Jenomže každá bytost si může vybrat, co ze svého spektra přirozenosti přijme pro svůj duchovní vývoj a na čem bude stavět. Někdo staví na pudech, někdo na něčem jiném, někdo nestaví, beru.

O omezenosti náboženství voodoo jsem nic nepsala, naopak.

S jedním velmi aktivním (bývalým) členem LCN mám bohatou zkušenost. Kdybych se k ní měla vyjádřit, nepoužila bych jiná slova než "dezintegrující", "špinavý" a "s úzkým polem záběru". Ale hledím na to z velmi subjektivního hlediska.

Na druhou stranu vidím, že jsou tu lidé, kteří tuto praxi zvládají obstojně aniž by je to dezintegrovalo. Těch je málo. Respekt.

8 Catalessi | 20. února 2009 v 12:26 | Reagovat

"Přes tu plošinu Leng si neodneseš spoustu zajímavých atlantičností :-)))"

Jj, svatá pravda, Grant mluví o fialovém hnusu : - )).

Jak říká Zappa: "What's the uggliest part of your body? It' s your mind!"

9 Mob | 22. února 2009 v 0:14 | Reagovat

anukka: nevěřím, že to někoho nedesintegruje. Pokud se jde hluboko a pracuje se hodně, tak to vede (při správném uchopení) k "transformaci". Jenže nikdo moc neví kam to celý vede :) Já jsem od toho dal asi na rok ruce pryč... protože to bylo divný. Ale dávám si jen přestávku :)

U toho systému je problém, že i v rámci něj si vybíráš cestu na co se budeš specializovat. LCN je jen pro některé (existujou i korespodence, ktr bys měla ideálně v radixu mít :) a co vím, tak to jedou hlavně černoši a obrací se to do momentálně do Afriky. Mě osobně to moc nelákalo, je to hodně o moci a mocenských ambicích. Známej potkal jednu dost divnou osobu, co se učila od jednoho bokora co se oháněl LCN... to byl docela hnus :)

Jinak znám taky asi 3 lidi, ktr to zvládaj docela OK a jsou s tím schopni i nějak vyrovnaně pracovat. Člověk, ktr zmiňuješ, asi neodhadl, že mu přijde dlouhá účtenka (to bylo bez ironie)

10 Spike | 8. února 2010 v 21:15 | Reagovat

chcel by som sa opytat ako dlho si otakar pracoval s VGW alebo dako iny kto ma stim skusenosti dik ak by sa dalo keby tu dakto hodil icq na seba dik

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama