HARA! HARA! HARA!

10. dubna 2012 v 19:03 | Slučuj a rozlučuj! |  mystika

Hara = Kikai Tanden = Tan-Tien = Zemský střed


Zaujala Vás-li čtveřice synonym, mohu akorát doporučit knihu Hara - Zemský střed člověka od pana Korlfried Durckheima, přišla mi do cesty když jsem hledal hmotné prameny o Haře a souvislostech s Magickou vůlí, respektive Silou obecně. A jen v krátké poznámce jsem našel co jsem hledal, hara se k magii samozřejmě používala a dávala magické schopnosti, které východní mistři samosebou zakazovali či jen zavrhovali - je to hlavně střed celistvosti a skrz něj dosahujeme plné realizace a osvícení. Naopak v současném léčitelském systému prezentovaném v knize Zjevení Světla od Barbary Ann Brennan, jsme vybízeni k práci s Harou pro naše rozhodnutí a tak záměry máme formulovat právě z tohoto místa!


Více rozvádět netřeba, nyní jen v krátkosti předání poselství knihy o Haře - shrnuto a podtrženo: Lidé jsou vytrženi ze svého tělesného kořenu, který je v podbříšku! Dýcháním a přemístěním pozornosti z "hlavy" zpět do "zemského středu" pomocí uvolnění, důvěry a otevření se hloubce podvědomé přirozené síly, která podporuje a vyživuje vše živé, navratí se jedině k harmonii, celistvosi a síle dosvědčit své vlastní Bytí.

Následuje úryvek z překladu starších japonských mistrů, nepovažoval jsem "to" za duševní vlastnictví Korlfrieda Durckheima a dovoluji si je zveřejnit k potěše všem:

V knize ,Maka-šikan' se vyčerpávajícím způsobem rozebírají příčiny nemoci, ale velmi přesně jsou také popsány metody léčení. Nemoci se dají léčit mnoha způsoby dýchání a také s pomocí určitých představ. Například prostřednictvím představy dítěte pupku, tzn. představovat si uprostřed pupku fazoli. Největší význam však má představa srdečního ohně sestupujícího dolů, tzn. že mu dovolujeme usadit se v tandenu a středech chodidel. To nám dovolí nejen léčit nemoci, ale také podporovat rozvoj zenového ducha.

Jsou dva druhy cvičení: keien-šikan a taišin-šikan. Taišin-šikan znamená dokonalé zření pravdy, keien-šikan představuje shromažďování srdeční síly v kikai tandenu. Cvičí-li člověk keien-šikan, získá tím velmi mnoho. Mistr Dógen, zakladatel kláštera Eiheidži, se kdysi vydal do Číny, ve které tehdy vládla dynastie Sung. Na hoře Tendozan vyhledal zenového mistra Njodžóa. Jednoho dne Dógen prosil svého mistra, aby mu sdělil jádro své nauky. Mistr mu řekl: "Když sedíš v zazenu, vlož své srdce do talíře levé dlaně." To je keien-šikan v jediné větě, jak je učil Čiša Daiši ve své knize Šo-šikan, kde vypráví, jak vyléčil touto metodou svého bratra, který byl blízek smrti.

Jiný, velký kněz Hakuun, učil: "Nechávám svou duši, aby vyplnila mé břicho, a to je moje cesta, jak napravovat druhé lidi, správně je ovládat a přijímat své hosty. Tak mohu s nevyčerpatelnou svobodou rozhodovat v malých i velkých podnicích, na kterých se účastním. A tato metoda je, čím jsem starší, stále blahodárnější."
Podivuhodné! Opravdu podivuhodné! To všechno se zakládá na slovech z lékařské knihy Somon: "Když se všechny vnitřní orgány vyprázdnily, vstoupí sama od sebe dovnitř pravá síla. Jestliže mají síla a duše chránit nitro, pak jimi musíme naplnit tělo, také 360 kostí a 84 000 vlasových otvorů, až netrpí nedostatkem ani vlásek. Je třeba vědět, že to je pravé tajemství péče o život."

Hoso, svatý, který se dožil 800 let, pravil: "Abychom duchu dovolili dosáhnout harmonie (uvedli jej v soulad se sebou) a přivedli sílu k její plné mohutnosti, máme se zavřít v místnosti, klidně si připravit lože, zahřát své sedadlo, připravit si 10 cm vysoký polštář pod hlavu, tělo správně uložit, zavřít oči, srdce i všechnu sílu shromáždit ve středu, položit nepatrný vlásek pod nosní dírky a dívat se, aby se při dýchání nepohnul. Již po 300 nádeších a výdeších se ocitneme ve stavu, kdy uši nic neslyší a oči nic nevidí. V tomto stavu nevnikne do těla ani chladno, ani horko, ani vosy a štíři mu nemohou nic udělat. Toto cvičení přináší vysoké stáři 360 let a člověk tak bezmála dosahuje svatosti."

Pokud jste zrovna dočetli, můžete si nyní uvědomit v jaké části vašeho těla je pozornost a pokud ji máte v hlavě, nechte tuto sílu klesnout do podbříšku a zvolna se tam několikrát nadechněte a už jí z toho místa nikdy nevzdalujte, naopak posilňujte a budujte tento prostor síly.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama