STEZKA MAGIE

12. září 2012 v 20:58 | Slučuj a rozlučuj! |  magie
Magie je cestou k nejvyšší dokonalosti (plnému osvícení).

Mág je učen Bohem, Svým Géniem, celými Nebesy, Hvězdami, Živli a celou Přírodou. Jeho individualita je "učení" otevřená a Vůle zcela jasná.
Magická nauka se skrývá v poznání "základního" receptu, který tu máme od našich předků: kosmologií dvanácti znamení zvířetníku (12 oken vesmíru), sedmi oběžnic (planet) a čtyř živlů (z Jediného - pátého), nebo-li všeobecně vnímáná a jednoduše popsaná realita - Stvoření.
Zakořeněný recept Člověka staví do středu Jeho vesmíru a sděluje mu plný potenciál svobody z Bytí - tady jsem - od počátku Magie říká Kdo jsme a Jací jsme - nepodvoluje a nezavazuje bytostem nebo bohům - dává plnou podporu na tom co Člověk Chce - na Zemi i na Nebi - a uděluje mu hodnotu Boha.Nedává hlavní "autoritu" zemským učitelům (guruovi), ale vztahu vlastní individuality k transcendentnu, čímž vpodstatě dosahuje nezkalenosti jejího opravdového poznání, které Bůh udělí tomu komu chce.
Magie je cestou individuální a vyžaduje zralejší sebeuvědomění než systémy sdílené víry, je stezkou samostatných, kteří mluví se stvořením a odhalují Mystérium, jejich poznání je osvobozuje a dává jim magickou moc.

Magie je aktivní cestou zkušenosti, kterou vyplňujeme zděděný "recept" doslova prázdných pojmů (Co je Bůh? Co je Živel? Co je Duch? Co je Saturn?), to Vše čeká na Váš přístup, hlubokou praxi a vnitřní pochopení. Nováček většinou zabředne do studia knih, což ho přiblíží filosofii, ale praxi to za něj neudělá - nic nepozná. Je-li někdo na cestě vlastní zkušenosti a nevytváří podmínky pro zkušenost, nikam se nepohne. Proto když dotyčný najde vhodnou knihu, co se naučí? Něčí "recept" jak na to Celé přijít. Obrázek si udělá on sám (vyzkouší-li ho) a je tak účastníkem "magické tradice" - sic zprostředkovaně - skrze její nositele - Mágy.
Důležité je, že Nováček chce a pak také to, jestli si věří.
Mágem se stane skrze Zasvěcení.

Starověký koncept stvoření a projití fázemi (zodiak je ustálený 3000let):

1) upamatovat svého Génia
2) zvládnutí živlů
3) 7 sfér, planet, kovů, kvalit, Duchů
4) 12 znamení zvířetníku
5) zasvěcení vyšších nebes
6) Bůh na Zemi nebo také Bůh v malém

Mystika je od Magie neoddělitelná, stvoření se odehrává uvnitř i venku a v Bohu už není rozdíl.

Člověk chce-li z celé bytosti, je mu samosebou dáno, zjeveno, odhaleno a umožněno.
Právě ona Velká důvěra a Víra ve Stvoření a přízeň je doménou pravé Magie, není mocí v prvopočátku (nejde o ni), ale až "důsledku" (na základě poznání).
Bez opravdové vroucnosti jí navíc nemusí být dosaženo vůbec.
Proto se zvědavec bohužel brzo zklame.

Našeho osobního Génia upamatujeme (přivoláme) tužbou srdce - on stále bdí nad naší cestou a je (v nás) pořád plně přítomný - "sestupuje" od Boha. Jakým způsob se to stane - použijte vlastní inspiraci!

Celý proces (čas) vedoucí k nejvyšší dokonalosti je souhrou Makrokosmu i Mikrokosmu, přáním Stvořitele a přirozeností se děje vpodstatě sám ze sebe. Stačí se držet poznávání základního receptu, nepřekořenit perifériemi a studovat podle své libosti a svým tempem - Sebe - jakožto "Boha na Zemi".

V jistém smyslu můžeme hovořit o Magii jako nauce s "intuitivním zasvěcením", hloubka její realizace je dána vnitřní připraveností a ne intelektuálním pochopením nebo "předáním". Zůstává tak stále tajnou a skrytou - esoterickou - se všemi texty, traktáty a spisy, vyjevujícími jednu a tu samou věc...

Přeji Všem štěstí na jejich cestě.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama