Kdo chce 21.12.2012?

8. prosince 2012 v 6:45 | Slučuj a rozlučuj! |  osobní
Co trápí lidská srdce, že chtějí konec světa? A proč se o tom vůbec mluví? Co za tím vůbec je? Rád vám popíšu svoji zkušenost z centra dění a podám svůj osobní názor. V první řadě měla tato zpráva svůj vývoj. Chci říci, že myšlenku zániku na krásné datum 21.12.2012 vidím už osm let.


A jako první si pamatuji sumerskou pověst o planetě Nibiru, která měla přiletět jako každých 3600 let a svojí gravitací způsobit přepolovaní. Je zvláštní že v době, kdy tato planeta měla být snad již viditelná myšlenka ztratila na významu a začal jsem více slyšet hlasy mayského respektive azteckeho kalendáře. Dnes už po nibiru neštěkne ani pes, ale příprava pocitu katastrofy začala sumerem. Budiž, mýtus se úplně nehodil do krámu a vede kulatý kalendář - symbol spirituální popkultury (pomatenost k new age patří).
Na katastrofy davy slyší.
Vzpomínáte na Y2K?
Zpátky k tématu: Za pár dní je náš osud zpečetěn a svět jak ho známe zmizí. Na tom se toto kolektivní hnutí poskládané z jednotlivých skupin shoduje, ale pak to vykládají všichni po svém a každý jinak. Na toto datum se toho stane se světem opravdu hodně, v každém případě víc než chcete, ale díky bohu za ty paralarelní světy, aby to bylo nakonec všechno opravdová skutečnost... teda jenom tento svět se jako zázrakem nezmění a druhý den budou mít věřící a čekatelé postkatastrofickou euforii a závislí nostalgici hry fallout půjdou zase nakupovat a oslaví vánoce.

Lidé čekají KLIK. CVAK. VŽUM. Chápete to?

Abych se vyjádřil, nevěřím, že se tomu tak stane. Pokud jste jenom trochu váhali, můžete být klidní. Hvězdy budou milosrdné, ale politické vztahy zemí se budou řešit dál. Nebezpečí máme zde na zemi, ne v datu, ne v nebeské konstelaci a ne v předpovědích. To nemění fakt, že existují lidé, kteří si to nemyslí a jednají v souladu se svojí vírou a záměrem.

Buď věří na fyzickou změnu víceméně katastrofickou a nebo ve změnu Vědomí - kolektivní osvícení nebo přechod. V žádném případě nejsou spokojeni se světem v jeho současné podobě a nebo někteří jsou a velmi chytře "hrají" - přecijenom spirituální popkultura - je vydělávající sférou a za esoteriku, tajemno a zázraky se platí, leadři myšlenky nevyprázdní svá konta a pravděpodobně i nakoupí dárky, ale třeba 22. budou celý den doma vymýšlet co svým davům říct.

Sem do evropy to přišlo ze Západu, jako hamburgry a coca-cola.

Východní mistři se o katastrofě nijak nezmiňují, buddhisté musejí stále podstupovat spoustu praxí a pobytů v odloučení, aby dosáhli svého osvícení nebo aspoň titulu lámy. Změny vědomí jsou podmíněné vnitřním nastavením hodnot a přechod úrovní ala pátá dimenze pro všechny je vlastně trochu fašistické. Pátá dimenze pro jedince kteří chtějí - nebo-li vyvolené - je zase elitní klub a o pohromářích a strašácích se nebudu ani vyjadřovat.

Za katastrofou nebo změnou stojí ideální nebo lepší svět.
Vrácení se do ráje, doby světla nebo jen kolektivního blaha. Tento nápad o ukončení fungování "současného" světa nebo jeho přerodu vznikl snad s prvním náboženstvím. Touha duchovní a morální obrody je lidstvu vlastní a touha po změně a novém a nepoznaném také. Nemůžeme zazlívat horlivým hlavám, že kladou důraz větší nebo menší hrozbou na "vývoj" naší společnosti a upozorňují na to. Dnes se současným stavem fungování světa nesouhlasí kde kdo. Vy snad se světem souhlasíte?
Spirituální new age učitelé provolávají své teorie a předávají své nadšení pro rozvoj, to je jejich plus, pokud nepatří ke zlodějům co chtějí lidi pouze napálit. Pevně věřím, že těm, kteří podláhají své víře (nebo bludu) jejich pozitivní úsilí ke spáse, převibrování a nebo kolektivní změny k lepšímu vydrží i po zbytek jejich "pracovních" dní a to bez větších katastrof.
Chtějí lepší svět a pracují na něm, to pochopit lze.
Na slunovrat jejich bublina strachu a hrozby praskne a svět a lidstvo se budou vyvíjet den po dni jako předtím a poslední soud nebo apokalypsa bude opět jenom symbolický obraz mystické zkušenosti...

Všem, kteří věří v lepší svět a dobu, bych chtěl říci, že bude stále kdesi v budoucnosti, v našem zítřku a my ho budeme uskutečňovat každý den - v tento den - a to děláme ve své podstatě pořád a všichni, katastrofa nekatastrofa, jednoduše tady žijeme což k tomu úplnému všemu bohatě stačí.

Idea změny k lepšímu a oběti "starého" je revoluční silou, která v jednotlivých impulsech podporuje celkový vývoj lidstva a je přirozená. Touha ničit staré a vytvářet nové. Žít ráj. Mír. Necítit bolest a nemít problémy nebo konflikty...

Přejí klidné a šťastné prožití svátků.
 


Komentáře

1 Megamax | Web | 8. prosince 2012 v 7:04 | Reagovat

Takže konec světa v tomto roce nebude, děkuji už se těším na Vánoce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama