21.12.2012 - první řada

19. listopadu 2015 v 9:07 | Slučuj a rozlučuj! |  osobní
Publikováno 18.12.2012

Spirituální pohled 21.12.2012:

Lidské vědomí je kolektivního charakteru a přes jednotlivé nositele utváří svět kolem sebe a mezi sebou (vztahy). V aktuální moment je činné skrze všechny. Tento jediný transpersonální organismus je inteligentní a vede každého svojí inspirací - je intelektuálním zdrojem - jedinou myslí. Představte si co se momentálně děje a budete blízko velikosti tohoto Vědomí, protáhněte svojí představu do minulosti a získáte ostřejší obraz. To je onen Člověk - jediný.


Lidské projevení můžeme rozlišitt do jednotlivých proudů smýšlení a postojů. V jistém smyslu se jedná o kolektivní dohody na které přistupujeme z vlastního rozhodnutí. Budeme nosit džíny, odsuzovat zabíjení, smutnit na pohřbech. Sdílíme společný intelektuální obsah a na jeho základě prožíváme - kolektivní pocitová těla (př. národní sport a fandění). Pokud připustíme, že způsob používání jednotlivých obsahů, ať už jsou radostivé nebo zarmucující, se může vyvíjet, můžeme připustit, že se blížíme k hranici, kdy jednotlivé složky přestávají komunikovat skrze konflikt a vyhranění a začínají se blížit spolupráci skrze doplňení a souhru. Konflikt dvou kolektivních obsahů přestává být pro celkový vývoj nutný a prospěšný. Je známkou nesvobody a omezení (obou).

Přístupy k obsahům vědomí můžeme hierarchizovat podle způsobu omezení (žebřík nebo kolo). Jsme u hranice do dalšího způsobu prožívání světa a utváření jeho reality - nakládání s obsahem vědomí. To samosebou mění strukturu kolektivního Vědomí a tato změna postupně probíhá s každou individualitou zvlášť.

Je inspirována Člověkem.
Obsahy Vědomí se nijak nemění, hmotný svět nečeká katastrofa. Mění se kolektivní struktura používání těchto obsahů - podvědomé nastavení - neviditelná a tichá proměna na pozadí každodenního života. Svět se změní zevnitř a hlavně pomalu jako když vystupuje dno oceánu k hladině a přechází v písčitou pláž.

Všeobecný inspirační proud považuje datum 21.12.2012 za významný mezník a tento hlas je slyšen přes veškeré pochyby, v jistém smyslu je kolektivní reflexí probíhající změny, přestože se proces neváže na jeden den, vytyčuje hranici mezi starým a novým - čistě intelektuálně. Existence této idei nemá hmotné opodstatnění a je tedy kolektivní dohodou. Lidský vývoj nijak nekončí a evoluce vědomí pokračuje směrem k větší svobodě a vzájemnosti.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama